Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesi

Otsimo, var olduğu tüm platformlarda ve cihazlarda sunduğumuz sitelerimiz ve uygulamalarımız kullanıcılarımızı eğitmek, eğlendirmek ve en iyi deneyimi yaşatmak üzere tasarlanmıştır. Gizlilik politikamız, kullanıcılarımızın gezinebileceği, okuyabileceği ve kavrayabileceği bir biçimde olup gizlilik uygulamalarımıza ve ilkelerimize yönelik şeffaflık sunar. Kişisel bilgileriniz özenle ve saygı çerçevesinde işlenmektedir.

Gizlilik Politikası

Son değiştirme: 2016/04/11

Bu gizlilik politikası, politikanın yayınlanmış olduğu uygulamalarda ve sitelerde verilen veya toplanan bilgilerin ele alınma şeklini açıklamaktadır. Ayrıca üçüncü taraf siteleri veya platformlarında kullanıma sunduğumuz uygulamaların kullanılmasıyla bağlantılı olarak tarafınıza açıklanmaları durumunda bu uygulamalarda verilen veya toplanan bilgilerin ele alınma şeklini de açıklamaktadır. Bu gizlilik politikasını faaliyette bulunduğumuz yerlerdeki yerel kanunlara uygun olarak uygulamaktayız.

  1. Topladığımız Bilgi Türleri
  2. Bilgilerinizi Nasıl Topluyoruz?
  3. Bilgilerinizin Otsimo Tarafından Kullanılması
  4. Bilgilerinizin Diğer Şirketlerle Paylaşılması
  5. Denetimleriniz ve Tercihleriniz
  6. Çocuklar İçin Gizlilik
  7. Verilerin Güvenliği, Bütünlüğü ve Tutulması
  8. Verilerin Küresel Çapta Transferleri, Depolanması ve İşlenmesi
  9. Bu Gizlilik Politikası’ndaki Değişiklikler
  10. Görüşler ve Sorular

1. Topladığımız Bilgi Türleri

İki temel türde bilgileri toplamaktayız – kişisel bilgiler ve anonim bilgiler – ve kişisel bilgiler ile anonim bilgileri, üçüncü bir bilgi türünü, toplu bilgileri oluşturmak amacıyla kullanabiliriz. Şu kategorilerdeki bilgileri toplamaktayız:

2. Bilgilerinizi Nasıl Topluyoruz?

3. Bilgilerinizin Otsimo Tarafından Kullanılması

Birçok farklı uygulama ve websitesi içeren Otsimo, bilgilerinizin veri sorumlusu olacaktır. Otsimo veri paylaşım ağının diğer üyelerininse veri sorumluları adına hizmetleri gerçekleştirdikleri (veri işleyen olarak) durumlarda ve ilgili kanunlarca yasaklanmadığı müddetçe, aşağıdaki amaçlar doğrultusunda kendi adlarına kullanmaları için (veri sorumlusu olarak) bilgilerinize erişim imkânı olabilir:

4. Bilgilerinizin Diğer Şirketlerle Paylaşılması

Aşağıdakilerin de aralarında bulunduğu sınırlı durumlar dışında kişisel bilgilerinizi Otsimo ailesi dışında paylaşmayacağız:

Kişisel bilgilerinizi bir başka şirketle paylaştığımızda diğer şirketin almış olduğu bu bilgilerin artık diğer şirketin gizlilik uygulamalarına tabi hale geldiğini lütfen unutmayın.

5. Denetimleriniz ve Tercihleriniz

Size, bilgilerinizi toplamamız, kullanmamız ve paylaşmamızla ilgili çeşitli denetim ve tercihleri kullanma imkânı sunmaktayız. Yerel kanunlar doğrultusunda denetimleriniz ve tercihleriniz arasında şunlar yer alabilir:

İletişim, sayfasını ziyaret ederek, Otsimo ile irtibat kurarak veya size iletilen gönderilerdeki talimatları takip ederek denetimlerinizi ve tercihlerinizi değiştirebilir veya kişisel bilgilerinize erişim talebinde bulunabilirsiniz. Kendinizle ilgili kişisel bilgileri toplamamıza izin vermemeniz halinde belirli ürün ve hizmetleri tarafınıza sunamayabileceğimizi ve hizmetlerimizden bazılarının ilgi duyduğunuz alanları ve tercihleri göz önüne alamayabileceğini lütfen unutmayın. İşlediğimiz veya saklı tuttuğumuz sizinle ilgili belirli kişisel bilgiler hakkında sorularınız varsa lütfen Otsimo ile irtibat kurun.

6. Çocuklar İçin Gizlilik

Sitelerimiz ve uygulamalarımızda uygulamalarımızda çocuklardan toplayabileceğimiz kişisel bilgilerle ilgili ilave gizlilik korumaları sunma zorunluluğunun bilincindeyiz. Sitelerimiz ve uygulamalarımızdaki özelliklerin bazıları yaşa göre izin verilen özellikler olduğundan çocuklarca kullanılmasına izin verilmemektedir ve bu özelliklerle bağlantılı olarak da çocuklardan kişisel bilgileri bilinçli olarak toplamamaktayız. Çocuklardan kişisel bilgi toplamayı amaçladığımızda, çocukların gizliliğini korumak için ilave önlemler almaktayız, örneğin:

Çocukların kişisel bilgileriyle ilgili olarak Otsimo’yla irtibata geçebilirsiniz.

7. Verilerin Güvenliği, Bütünlüğü ve Tutulması

Bilgilerinizin güvenliği, bütünlüğü ve gizliliği bizim için oldukça önemlidir. Misafir bilgilerinin yetkisiz bir şekilde erişilmeye, açıklanmaya, kullanılmaya ve değiştirilmeye karşı korunması amacıyla tasarlanmış teknik, idari ve fiziksel güvenlik önlemlerini uygulamaya geçirdik. Uygun olan yeni teknolojileri ve yöntemleri değerlendirmek amacıyla da zaman zaman güvenlik prosedürlerimizi gözden geçirmekteyiz. Ancak elimizden gelen her tür çabaya rağmen hiçbir güvenlik önleminin mükemmel veya her türlü korumayı sağlamadığını da unutmamalısınız. Kişisel bilgileriniz, daha uzun bir tutma süresi gerekmediği veya yasalarca kısıtlanmadığı sürece yalnızca bu gizlilik politikasında belirtilen amaçlar doğrultusunda gereken süre boyunca tutulacaktır.

8. Verilerin Küresel Çapta Transferleri, Depolanması ve İşlenmesi

Küresel çapta faaliyet göstermekteyiz ve kişisel bilgilerinizi bu gizlilik politikasında açıklanan amaçlar doğrultusunda dünyanın dört bir yanındaki yerlerde bulunan veri tabanlarına ve her bir şirketine veya üçüncü taraflara aktarabiliriz. Kişisel bilgileriniz tarafımızca nereye aktarılmış, nerede depolanmış veya nerede işleniyor olursa olsun kişisel bilgilerinizin gizliliğini korumak için makul her tür önlemi alacağız.

9. Bu Gizlilik Politikası’ndaki Değişiklikler

Yeni teknolojilere, sektörel uygulamalara, yasal şartlara veya diğer amaçlara ayak uydurmak amacıyla zaman zaman bu gizlilik politikasını değiştirebiliriz. Bu değişikliklerin önemli olması halinde size bildirimde bulunacağız ve ilgili kanunlarca gerekli görülen hallerde de onayınızı alacağız.

10. Görüşler ve Sorular

Bu gizlilik politikası hakkında bir yorumunuz ya da sorunuz varsa, lütfen Otsimo Müşteri Hizmetlerine başvurun. Sitelerimiz ve uygulamalarımız, bize ait olmayan ya da tarafımızdan kontrol edilmeyen diğer sitelere bağlantılar içerebilir; söz konusu sitelerin gizlilik uygulamalarından sorumlu değilizdir. Sitelerimizden ya da uygulamalarımızdan ayrılırken bunun farkında olmanızı ve kişisel bilgilerinizi toplayabilecek diğer sitelerin gizlilik politikalarını okumanızı tavsiye ederiz.

Tanımlar

Toplu Bilgiler. Toplu bilgiler, bireysel bir misafiri tanımlamayan ve tanımlamak amacıyla kullanılması makul olmayan, misafir grupları veya kategorileri hakkındaki bilgilerdir.

Anonim Bilgiler. Anonim bilgiler doğrudan ya da dolaylı olarak bireysel bir misafiri tanımlamayan ve tanımlamak amacıyla kullanılması makul olmayan bilgilerdir.

Uygulama. Uygulama, tarafımızca (veya adımıza) işletilen ve aralarında üçüncü taraflarca işletilenlerin de yer aldığı çeşitli çevrimiçi, mobil veya diğer platform ve ortamlarda görüntülenebilen, doğrudan misafirlerimizle etkileşim içinde olmamıza izin veren bir program veya hizmettir.

Çocuk. Çocuk, kişisel bilgilerinin toplanması ve işlenmesi konusunda muvafakat verecek yasal yaşta olmadığını belirlediğimiz bireylerdir. Otsimo için “çocuk” terimi, 13 yaşın altındaki bireyleri ifade eder, tıpkı Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Latin Amerika’da olduğu gibi.

Veri Sorumlusu. Veri sorumlusu, sitelerden ve uygulamalardan toplanan kişisel verilerden sorumlu olan Otsimo’nun aşağıdaki gibi bağlı bir şirketi veya iştirakidir:

Veri İşleyen. Bir veri işleyeni, bir veri sorumlusu (veya veri sorumluları) adına kişisel bilgileri işleyen ve veri işlemesine sadece veri sorumlusu/sorumluları tarafından verilen talimatlar uyarınca izin verilen bir kişi veya kurumdur.

IP adresi. Bir IP adresi, Internet’e girdiğiniz ve genelde Internet Servis Sağlayıcınız (ISS), şirketiniz veya üniversitenizce denetlenen erişim noktasıyla ilişkilidir. IP adreslerini, misafirlerimizin sitelerimiz ve uygulamalarımızın muhtelif kısımlarını ziyaret etme sıklıklarıyla ilgili bilgileri toplamak amacıyla kullanabiliriz ve IP adreslerini kişisel bilgilerle birleştirebiliriz.

Üye. Üye, Otsimo Ailesi’nin bir parçasını oluşturan bir bağlı şirket veya iştiraktir.

Bildirim. Bildirim, bize son vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilen bir e-posta ile sitelerimiz ve uygulamalarımızdaki değişikliklerin bildirildiği bir bildirimin yayınlanmasıyla veya ilgili kanunlara uygun diğer yöntemlerle yapılabilir.

Ebeveynler. Ebeveynler, bir ebeveyn veya yasal vasi anlamına gelmektedir.

Kişisel bilgiler. Kişisel bilgiler, bireyin adı, posta adresi, e-posta adresi ve telefon numarası gibi belirli bir bireyi tanımlayan (doğrudan ya da dolaylı olarak) bilgiler demektir. Kişisel bilgilerle doğrudan ya da dolaylı olarak kimliksiz bilgiler ilişkilendirildiğinde bu kimliksiz bilgiler de kişisel bilgiler olarak ele alınır.

Herkese Açık Forumlar. Sitelerimiz ve uygulamalar, sınırlı bir kitlesi olmayan mesaj panoları, konuşma sayfaları, Internet günlükleri, sohbet odaları, sosyal topluluk ortamları, profil sayfaları ve sınırlı bir kitlesi olmayan diğer forumları sunabilir. Bu özelliklerden herhangi birini kullanırken kişisel bilgilerinizi verirseniz bu kişisel bilgiler, tarafımızca veya bir üçüncü taraf tarafından kullanımına ilişkin herhangi bir sınırlama olmaksızın herkese açık bir şekilde yayınlanabilir veya bir başka şekilde açıklanabilir. Kişisel bilgilerinizin sitelerimiz veya uygulamalarımızdan birindeki herkese açık bir forumdan kaldırılmasını istemek için lütfen bizimle ile bağlantı kurun.

Otsimo Uygulamalar ve Websiteleri. çeşitli markalar altında ürünlerini ve hizmetlerini sunan bağlı şirketleri ve iştirakleri anlamına gelmektedir. Bu markalar, tüketici ürünleri ve etkileşimli hizmetlerin de bulunduğu bir dizi faaliyette bulunmaktadır.

Misafir Hizmetleri İrtibat Bilgileri

Misafir Hizmetleri
Otsimo
Animasyon Teknolojileri Oyun Gelistirme Merkezi (ATOM) ODTÜ TEKNOKENT Galyum Blok, Bodrum Kat No:1 06800 / ODTÜ-Ankara
Turkiye
veya [email protected]’a bir e-posta gönderin
Çocukların gizliliğiyle ilgili sorularınız için ayrıca (507) 212 76 19 numaralı telefondan da Misafir Hizmetleri’ni arayabilirsiniz.